Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
skuteczna metoda nauki francuskiego
Autor Wiadomość
pablosmaximos

Wysłany: 2013-06-26, 14:33   skuteczna metoda nauki francuskiego

Hej, witajcie mam pytanko. Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc, nakierować na coś co zna i wie że jest skuteczne i pomocne w nauce to byłbym wdzięczny. Chodzi mi o skuteczną a przede wszystkim nieczasochłonną metodę nauki francuskiego. Potrzebuję w stosunkowo krótkim czasie przyswoić sobie przynajmniej jego podstawy i szukam czegoś co da szybkie efekty w krótkim czasie, gdyż nie mam niestety go zbyt dużo. Czy pomożecie mi jakoś ? Znacie jakieś sprawdzone metody ? Możecie mi coś poradzić ?

MuzycznaFrancja 

Wysłany: 2013-06-27, 12:35   Re: skuteczna metoda nauki francuskiego

Skuteczne - to będą siła Twojej motywacji oraz systematyczność w nauce + przyjemność, zabawa. Podstaw komunikacji można nauczyć się nawet w 2-3 miesiące (oczywiście zależy to też od talentu).

Nieczasochłonnej metody to chyba nie ma, hehe. ;-) Trochę wysiłku i czasu potrzeba.

Jeśli Ci naprawdę zależy, to nie zwlekaj, tylko zacznij już DZIŚ. Naucz się podstawowych zwrotów, gramatyki, wymowy i idź do przodu. A żeby się nie zniechęcić weź sobie trochę do nauki, np. piosenki francuskie.

paulina nowak

Wysłany: 2013-10-29, 09:56   

Hej, znacie czasopismo do nauki języka francuskiego FRANCAIS PRESENT (francais.edu.pl) wydawnictwa Colorful Media (www.colorfulmedia.pl)? Ciekawa forma nauki :D dużo artykułów na różne tematy: ciekawostki, miejsca, ludzie... sami się przekonajcie :) dużym plusem jest możliwość odsłuchania ich w formacie MP3 na stronie za FREE :))) można kupić gazetkę w empiku, salonach kolportera, ruchu albo na stronie www.kiosk.colorfulmedia.pl

karolina01 

Wysłany: 2014-10-03, 09:39   

Polecam naukę online. Wiadomo, że przy nauce języka ważna jest systematyczność, zwłaszcza jeśli mamy mało czasu. Kurs przez Internet pozwala na regularne lekcje i maksimum efektów.

jack 

Wysłany: 2015-01-13, 15:11   

Polecam, szybkie przyswojenie odmian czasowników, trybów i czasów, a potem pozostaje tylko słownik. ;-) W zapamiętaniu dobrze jest tłumaczyć sobie znane francuskie piosenki.

Tamarka

Wysłany: 2015-02-11, 12:07   

No właśnie. Systematyczność i praktyka to podstawa. Ja uczyłam się trzy lata i całkiem nieźle mówiłam. Później nie miałam styczności z językiem i chyba przyjdzie mi na nowo się uczyć bo niewiele pamiętam.

grotbram

Wysłany: 2015-07-24, 15:20   

Podstawa to słownik francusko-francuski (oczywiście Le Robert)

Janek 

Wysłany: 2015-10-18, 01:02   

Ja często powtarzałam teksty za lektorem (nagranym na mp3). To bardzo pomogło, bo dzięki temu opanowałem akcent. Później, gdy nauczyłem się akcentu i niektórych zwrotów, zająłem się gramatyką. Na koniec pisałem z Francuzami i rozmawiałem z nimi przez kamerkę - i to dało najwięcej. Najważniejsze to nie bać się mówić.

mwoleyko 

Wysłany: 2015-11-13, 11:05   

Jestem za lekcjami w grupach 4-6 osobowych z nativem, zwłaszcza, jeśli zajęcia masz również podzielone na indywidualne.

aurelia 

Wysłany: 2015-11-25, 18:13   

Jeśli masz mało czasu to ucz się ze wszystkich możliwych źródeł - podręczniki, kursy on-line. Dużo daje tłumaczenie francuskich książek na polski (najlepiej zacząć od prostych bajek dla dzieci). Gdy jedziesz samochodem włączaj sobie francuskiego lektora i powtarzaj za nim zwroty. Z piosenek nie radzę się uczyć, bo nie są do końca gramatyczne i często akcent jest nie tam gdzie trzeba. Od piosenek lepsze są francuskie filmy. Oglądaj francuskie filmy z polskimi napisami, albo filmy które znasz bez napisów. Tu też najlepiej wybrać bajki - jest tam proste słownictwo a postacie mówią wolno i wyraźnie. Mam nadzieję, że pomogłam :-)

sauerernesta73 

Wysłany: 2015-12-06, 21:02   

Ja probuje uczyć sie sam za pomocą programów komputerowych ale idzie bardzo ciężko. Bez kontaktu bezpośredniego z językiem niestety jest bardzo ciężko. Kiedyś uczyłem się 4 lata hiszpańskiego i dopiero praca przez rok czasu rozwineła moją znajomością jezyka hiszpanskiego. Bez kontaktu ciężko jest się uczyć bynajmniej dla mnie.

cloudine 

Wysłany: 2016-02-05, 18:39   

wejdz sobie na skypa i pogadaj z jakims francuzem. Wytlumacz mu jaki masz poziom znajomosci tego jezyka, na pewno z checia Ci pomoze. Wtedy twój mózg zostaje zmuszony do myślenia i przełamania bariery owego jezyka, bo inaczej rozmównik Cię nie zrozumie. Moim zdaniem to jest najlepszy sposób.

carolangue 
carolangue

Wysłany: 2016-02-16, 23:50   

Jest wiele opcji uczenia się języka, ale szybkość nauki zależy od motywacji. Ważne jest też, żeby uczyć się na takich przykładach, które nas interesują. Przykładowo, jeśli interesuje nas moda, oglądajmy programy, filmiki na youtube i tłumaczmy artykuły z tym związane. :)

Beddy 

Wysłany: 2016-02-23, 14:31   

Teraz w dobie internetu to żadna nauka nie powinna sprawiać problemu. Są takie zasoby, ze samemu wszystko możemy ogarnąć, a dodatkowo korzystając jeszcze z porad specjalisty, to już w ogóle bardzo łatwo.

vivalafrance 
vivalafrance

Wysłany: 2016-07-08, 09:32   

Ja chodzilem do szkoly jezykowej le reve i tam sie dopiero nauczylem rozmawiac po francusku. Szczerze mowiac to ciezko jest nauczyc sie samemu albo przez internet. Najlepiej zaczac intensywny kurs , pamietam, ze juz na pierwszy zajeciach przeprowadzalismy male konwersacje ze zdaniami, ktorych sie nauczylismy. Wydawalo sie to wtedy pojsciem na głęboka wode, ale teraz z perspektywy czasu widze, ze to najlepsza metoda.

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu