Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
młodzi Francuzi to dopiero palą...
Autor Wiadomość
poirot 

Wysłany: 2008-03-25, 18:46   młodzi Francuzi to dopiero palą...

Nie wiem czy to tylko moje wrazenie czy tez powszechna opinia ale bedac we Francji wydawalo mi sie ze wszyscy pala papierosy, a zwlaszcza mlodzi ludzie.

W dzisiejszym wydania Le Figaro natrafiłem na takie oto statystki:

"Ainsi, en 2005, 33% des jeunes de 17 ans déclaraient fumer quotidiennement, contre 41% en 2000. Même tendance chez les 18-25 ans : 36,3% d'entre eux fument quotidiennement en 2005, contre 40,4% en 2000."

Co prawda z artykulu wynika ze coraz mniej mlodych ludzi pali, poza tym nie mam porównania jak jest statystycznie w Polsce ale i tak wydaje mi sie to bardzo duzo i w ogole mysle ze Francuzi to narod palaczy.

Dodatkowo w statystyce uwzgledniono codziennych palaczy a tych ktorzy pala okazjonalnie moze byc drugie tyle i moze sie okazac ze malo kto we Francji nie pali...

pozdrawiam

nitka 

Wysłany: 2008-03-25, 19:25   

hej:)
zagdzam sie z Toba calkowicie, Francuzi to okropni palacze, zauwazylam to samo podczas pobytu we francji, na spotkaniach po prostu tonelam w chmurze dymu, a ze sama nie pale, okropnie mnie to wkurza, kazda impreza, wyjscie- papieros nieodlacznym przyjacielem...

nawet wlasnie mlodsze dzieci, pare ladnych lat temu bylam na wymianie z francja i mialam... no 14 lat i prawie wszyscy francuzi-tak te 14latki- palili papierosy...

ale ze mnie sie zrobila maruda :lol: :lol: :lol:

Poirot widze, ze nie tylko ja mam tu fajne i ciekawe informacje:)

Nitka

pinakolada

Wysłany: 2008-03-26, 13:45   

Taaa zgadzam sie, ze Francuzi strasznie kopca, bez wzgledu na wiek.

Z tego jednakze co pamietam bodajze od poczatku tego roku wprowadzono ustawowy zakaz palenia tytoniu w publicznych miejscach, tj. w restauracjach, kawiarniach, barach i kasynach.

Ciekawe jak teraz to wyglada - czy zakaz ten jest przestrzegany np. we francuskich zakopconych na maksa Tabacach? Czy tez Francuzi sa tak pomyslowi jak Polacy i znalezli jakies sposoby na omijanie prawa...

Nie wiem jak Wy ale ja popieram ta inicjatywe!

nitka 

Wysłany: 2008-03-26, 17:28   

:) ale popierasz inicjatywe obchodzenia zakazow, czy przeciwnie, popierasz zakaz palenia w miejscach publicznych??

pozdrawiam
N.:):)

nitka 

Wysłany: 2008-03-26, 17:30   

a tak powaznie to jestem za ta ustawa calym sercem, bo palacze niech sobie kopca jak chca, to ich sprawa, ale ja nie chce palic biernie i strasznie mnie denerwuje, jak mi ktos chucha w buzie dymem na przystanku!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nitka :-D

pinakolada

Wysłany: 2008-03-27, 00:03   

nitka napisał/a:
:) ale popierasz inicjatywe obchodzenia zakazow, czy przeciwnie, popierasz zakaz palenia w miejscach publicznych??

hehe, popieram zakaz palenia w miejscach publicznych, również nie chcę być bierną palaczką!!!

pozdrawiam

nitka 

Wysłany: 2008-03-27, 00:07   

no to juz jestesmy dwie przeciwko dymowi :-D :-D :-D :-D :-D :-D
pozdrawiam:)

niezapominajka 

Wysłany: 2009-08-05, 11:28   

zgadzam się.. palą w takich ilościach, że to jest aż zadziwiające. i to coraz młodsi.. a Polacy myślą, że to u nas jest dużo palaczy;P

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu