Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Język francuski - Jak uczyć się języków obcych ?

boczek952 - 2013-06-01, 14:19
Temat postu: Jak uczyć się języków obcych ?
Witajcie. Muszę szybko nauczyć się języka francuskiego. Poszukuję skutecznego sposobu nauki. Może to być kurs komputerowy, odpowiednia metoda językowa, zajęcia online itd. Co polecacie?
MuzycznaFrancja - 2013-06-03, 09:57

Witaj,

Szybko, to znaczy ile czasu? :-)

qba - 2013-06-04, 18:20
Temat postu: Jak uczyć się języków obcych?
No właśnie... U góry akurat reklama (nad moim postem) :D. Sprawdź sobie metodę 5S. Ja uczę się języka angielskiego stosując ją i muszę przyznać, że efekty naprawdę mnie zaskoczyły.

Tu przedstawiam Ci główne "wytyczne" tej metody nauki:

Nauczysz się czuć i myśleć w dowolnym języku obcym.
Zarówno gramatykę jak i czasowniki będziesz odczuwał, a nie uczył się na pamięć!
Możesz uczyć się wielu języków obcych, a te nigdy nie będą Ci się mylić.
Nie będziesz słów tłumaczyć ani uczył się na pamięć.
Możesz uczyć się z dowolnych materiałów np. ze słownika czy rozmówek.
Będziesz posiadać olbrzymią motywację, bo metoda jest naturalna dla Twojego mózgu.
Jest to metoda niebywale szybka, naturalna i dostarczająca nieustannej motywacji do dalszej nauki.
Jest to metoda przy której możesz się nauczyć choćby kilkunastu języków obcych biegle, a każdy z tych języków nigdy nie będzie Ci się mylił z pozostałymi.
Dzięki metodzie znacznie zwiększysz szybkość używania języka i jego zrozumienia ponieważ nie będziesz uczyć się tłumaczyć słówek, ale je czuć, w związku z tym będziesz posiadać więcej czasu, by rozumieć, gdy ktoś mówi np. za szybko, niewyraźnie, w innym dialekcie itd.

denka - 2013-06-04, 21:48

Cytat:
U góry akurat reklama (nad moim postem) :D.

O co kaman????

To chyba qba cały Twój post jest reklamą i to jeszcze nieporadną... Rozumiem jeszcze gdybyś napisał własnymi słowami o zaletach metody a nie jakieś przytaczasz slogany. Oj "spece" od szeptanego marketingu musicie się jeszcze trochę uczyć...

sezamka - 2013-09-16, 10:25

Właśnie, właśnie... szybko czyli ile? :) W miesiąc to się chyba nie nauczysz :D O metodzie opisywanej wyżej słyszałam, ale nie próbowałam. Ja poziom podstawowy zrobiłam z Sitą, przyjaciółka po skończonym kursie mi pożyczyła. Troszkę, w sumie, tak z ciekawości, po 4 sesjach mnie przekonało, bo przy okazji mogłam się odprężyć, nie stresować się niczym. Ciekawa sprawa. A Ty znalazłeś już swoją metodę na francuski?? :)
JaPanAndrzej - 2013-10-18, 08:37

ja zaczynałem naukę z multikurs.pl i po 6 miesiącach nauki musze sie przyznac, ze umiem calkiem sporo.
paulina nowak - 2013-10-25, 13:16

ja polecam do nauki czasopismo wydawnictwa Colorful Media (www.colorfulmedia.pl) FRANCAIS PRESENT (francais.edu.pl). Przyjemna forma nauki :D dużo ciekawych artykułów na różne tematy: ciekawostki, miejsca, ludzie... sami się przekonajcie :) dużym plusem jest możliwość odsłuchania ich w formacie MP3 na stronie za FREE :))) można kupić gazetkę w empiku, salonach kolportera, ruchu albo na stronie www.kiosk.colorfulmedia.pl
kf88 - 2013-11-26, 12:09
Temat postu: Kursy językowe online
Witam wszystkich. Czy waszym zdaniem nauka języków przez internet jest skuteczna?
Czy można się nauczyć np. francuskiego przez skype? Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii? Chciałabym się zapisać na kurs francuskiego online , ale nie jestem pewna czy taka nauka w domu przyniesie efekt.

MuzycznaFrancja - 2013-11-29, 09:37
Temat postu: Re: Kursy językowe online
kf88 napisał/a:
Witam wszystkich. Czy waszym zdaniem nauka języków przez internet jest skuteczna?
Czy można się nauczyć np. francuskiego przez skype? Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii? Chciałabym się zapisać na kurs francuskiego online , ale nie jestem pewna czy taka nauka w domu przyniesie efekt.

Chyba najlepiej samemu sprawdzić.
Sądzę, że takich opinii możesz mieć 50% na tak, a 50% na nie.
Metoda nauki online może być dobra, ale może być zła. Może to być kwestia nauczyciela, który okaże się na tyle dobry, że nie będzie miało znaczenia jak się uczysz. Twoje podejście, entuzjazm też mogą nie mieć znaczenia. Jak również to jaką jesteś osobą, np. introwertyczką czy ekstrawertyczką, czy w ogóle lubisz uczyć się w zaciszu, na spokojnie czy wolisz w grupie.

Tak czy inaczej, moim zdaniem lepiej zapisać się na kurs online niż... ciągle się zastanawiać i w ogóle się nie uczyć. ;-)

Im szybciej podejmiesz decyzję, i nieważne czy online czy tradycyjnie, tym lepiej. :-)

Pozdrawiam!

karolina01 - 2013-12-17, 08:21

Myślę, że kursy języków obcych on-line to świetny sposób nauki. Nauka z lektorem w domu przynosi czasem lepsze rezultaty niż tradycyjne lekcje w grupie. Zawsze warto spróbować. :-)
sliwka - 2014-04-28, 08:03

wiecie ja jestem zdania, że jeśli chodzi o francuski to najlepiej się go uczyć na kursie, próbowałam sama, nie wyszło, ale za to bardzo dużo się nauczyłam w Paryżu, jak byłam na kursie z Glossą. Świetna sprawa, piękne miasto, mnóstwo fajnych ludzi z całego świata.
mirozaw - 2014-05-26, 16:38

najlepiej wyjechać do Francji albo Szwajcarii :D
maria.walczak - 2014-06-06, 14:27

raczej nie ma czegos takiego jak koniecznie szybko, chociaz sa i tacy. Jezeli chcesz miec potem latwiej na wyzszym poziomie, ucz sie intensywnie slownictwa
f_emme - 2014-08-05, 23:10

Ja proponuję kursy językowe. W okresie wakacyjnym odbywają się zwykle intensywne kursy, które pozwalają opanować materiał jednego semestru w jeden miesiąc!
Ja zapraszam do Łodzi na intensywny kurs francuskiego i hiszpańskiego.

ela33 - 2014-10-02, 10:11

Szybko to sie nauczysz ale byle jak...nie da się szybko...szkoła językowa to najlepsze wyjście...może indywidualne nauczanie...może tak będzie lepiej...nie wiem czy szybko...

==============
Sam sprawdź leasing

xaviera - 2015-03-01, 11:16

no to prawda trzeba włożyć trochę wysiłku w naukę języka, plus na pewno ciągle trzeba mieć z nim kontakt, żeby nie zapomnieć i sobie utrwalić. Ja się wybieram do Francji na kurs z Glossą. Myślę, że jak nie będę mieć kontaktu z językiem ojczystym łatwiej mi przyjdzie ta nauka.
fastem - 2015-03-02, 18:08

Jeśli ktoś ma problem z nauką języka to serdecznie zapraszam na http://clouzot-lingua.pl
Kursy - świetnie tłumaczą zagadnienia, Quizy - pozwalają sprawdzić wiedzę, Blog - dzięki niemu możemy obyć się z językiem. Są też grupy dyskusyjne i forum gdzie możemy próbować używać języka, lub zadać pytanie gdy wciąż nie wszystko jest jasne. Polecam :)

lidianykiel - 2015-03-03, 18:57

Ja mam problem.. nie mogę zapamiętać słówek.. na drugi dzień nic kompletnie nie umiem :/
Uczę się fr. - 2015-03-27, 17:39

Szybko - w nauce języków może oznaczać dla każdego coś innego. Ja się nauczyłam do poziomu B1 w rok (tak, JEDEN ROK) i jestem z tego powodu bardzo dumna, w lutym właśnie zdałam egzamin DELF B1. Wszystko zależy od motywacji i samozaparcia. I jeśli się nie spróbuje, to nie będzie wiadomo, która metoda jest najlepsza!! Ja mam tylko 2 godziny w tygodniu z lektorką, a resztę czasu uczę się sama, słucham nagrań, czytam artykuły i nawet jeśli nie rozumiem wszystkiego, to zawsze mi zostaje w głowie coś nowego!
Franso - 2015-04-23, 07:35

Myślę, że na początku można zacząć od Duolingo i Anki.
Patin12 - 2015-06-24, 19:13

Powiem tak, kursy online są dobre pod warunkiem, że szkoła jest dobra. Czytałam, że szkoła LuckyLuke organizuje takie kursy online uwzględniając Native speakera - dla mnie to jest największy plus
wannabezoe - 2015-07-09, 15:14

Tutaj jest kilka fajnych linków z materiałami do nauki
http://coursefinders.com/...sh-learn-french
pozdrawiam ;-)

Kusiasta - 2015-07-23, 12:41

A słuchajcie, jest jakaś szkoła dobra w Gdyni gdzie nauczę się francuskiego? Przeprowadzam się niedługo, a nie chcę urwać nauki. Jestem na poziomie B1/B2 obecnie.
Bagietka - 2015-07-28, 09:40

Kusiasta napisał/a:
A słuchajcie, jest jakaś szkoła dobra w Gdyni gdzie nauczę się francuskiego? Przeprowadzam się niedługo, a nie chcę urwać nauki. Jestem na poziomie B1/B2 obecnie.

Akademia Językowa może? W Gdyni są na Swietojańskiej. Bardzo dobra szkoła moim zdaniem :)

carolangue - 2016-02-16, 23:58

Moim zdaniem jeśli chcemy się szybko czegoś nauczyć, musi nas to interesować. Jeśli lubisz sport, oglądaj kanały sportowe, tłumacz artykuły. Lubisz telenowele? oglądaj je w języku obcym. Piszę o tym na blogu, dlatego jeśli szukasz przyjemnych sposobów na naukę francuskiego, zapraszam na carolangue.blogspot.com :)
Dabrowka30 - 2016-03-02, 10:06

Ja zawsze stawiam na słówka. Męczę je cały czas, codziennie powtarzam.
felix - 2016-06-13, 17:56

Jako filolog mogę stwierdzić, że nie ma jednego skutecznego sposobu, by nauczyć się szybko języka. Przede wszystkim należy zadać pytanie - do czego chcemy wykorzystać znajomość języka obcego?
dziubek - 2016-10-12, 18:08

Dla mnie siedzenie godzinami na zajęciach to nie najlepsze rozwiązanie. Wydaje mi sie, że zestaw do szybkiej nauki języka od SITA http://www.sita.pl/ był by lepszym rozwiązaniem.Trzeba skupić się na tym co do Ciebie mówią i postępować według zasad ale na pewno szybciej się nauczysz.
annadekiel - 2016-10-20, 13:51

Jeżeli masz na tyle samozapracia, aby poświęcić 30 minut dziennie, to chyba SuperMemo jest najlepsze. W ciągu 6 miesięcy solidnej pracy nad nowym językiem można osiągnąć zadziwiające rezultaty.

Znam z autopsji, nie jestem przedstawicielem firmy SuperMemo :)

Pytajcie tutaj na forum, jeżeli coś chcecie się dowiedzieć na ten temat.

kannikku - 2016-10-24, 17:26

Dokładnie, a pół godzinki to nie dużo.
mossiss - 2016-10-28, 18:16

Jeśli szukacie bardzo dobrej szkoły języków obcych to polecam wybitnych specjalistów, mowa tutaj o SPEAK UP którzy prowadzą rewelacyjne nowoczesne metody, nauka języka angielskiego to z nimi przyjemność, świetna szkoła !
Zizu - 2016-10-30, 00:20

Nigdy nie uczyłem się francuskiego, ale ostatnio postanowiłem to zmienić ;-)
Tylko nie wiem jaką metodę na początku wybrać:
- czy zapisać się na jakiś kurs (pewnie to jest najrozsądniejsze, ale trochę mam problem z wolnym czasem, i ze względu na inne obowiązki sztywny dzień i godzina zajęć może być trochę problematyczne)
- na początek kupić jakieś nagrania mp3 + podręcznik i próbować się uczyć w domu w wolnych chwilach?

mateuszw - 2016-11-07, 21:11

Najlepiej isc gdzies na kurs.
MichalNo2 - 2016-11-12, 17:56

Ja uczę się języków na różne sposoby np. przez czytanie e-book-ów lub oglądanie filmów i seriali bez tłumaczenia na polski.
Mareliano - 2016-11-25, 13:28

Ja staram się wiecej czytac ksiązek w oryginale
Dadan198 - 2016-11-26, 12:32

Zapisać się na zajęcia grupowe. Uważam że nie ma lepszej praktyki jak zajęcia w zespole i wspólne ćwiczenia.
kiocafe - 2016-11-26, 16:52

Ja bez zapisania się na kurs, chyba niedałbym rady się zmobilizować.
Jodiaaks - 2016-11-28, 13:16

Niestety nie ma złotej metody. Staraj się wszędzie szukać kontaktu z tym językiem. Filmy, książki, w Internecie, rozmowy, szkoła językowa itp.
pollanne6 - 2016-12-06, 18:18

Dla mnie gorącym tematem jest język francuski,oraz nauka którą oferuje niesamowita szkoła języków obcych jaką jest Empikschool. Zobaczcie na ich niesamowitą, renomowaną ofertę, która stoi na bardzo wysokim europejskim poziomie, świetna szkoła ! Z nią nauczycie się francuskiego, mi pomogli !
Hania89 - 2016-12-10, 12:54

Polecam uczyć się systematycznie. Najważniejsze aby nie ograniczać się też do jednej metody nauki i wykonywać ćwiczenia z czytania, pisania, mówienia, czy słuchania. Polecam stosować taką różnorodność :)
patryy7851 - 2016-12-31, 12:43

Niestety nie ma metody która działa idealnie u wszystkich. Warto jest spóbować kilku i systematycznie przyswajać nowe słownictwo.
maalina2285 - 2017-01-04, 12:18

uważam, że podstawa to nauka słówek, podstawowe zwroty i próba rozmawiania.
mareek2289 - 2017-01-05, 12:35

moja znajoma tam chodziła i nie miała dobrego zdania o tej szkole.
bonnejoue - 2017-01-12, 12:27

Warunkiem są predyspozycje danej osoby do przyswajania języka - jeżeli lepiej się uczysz przy systematyczności, to polecam wybranie się na kurs od podstaw, ewentualnie poszukać dobrego kursu online, jak mówisz, że nie masz za bardzo czasu. Chociaż jeżeli mówisz to pod kątem pracy, rozejrzałbym się na Twoim miejscu za kursami weekendowymi - co prawda poświęcasz czas, ale chyba lepiej jest zapoznać się z językiem niż nie znać wcale, prawda?
Ale moim zdaniem na własną rękę też można próbować coś robić, tzn. poszukać dobrego podręcznika z gramatyką, poszukać wskazówek w internecie, jak ogarnąć alfabet i zlepki liter (słowniki i translatory online czasem mają takie osobne sekcje do nauki), bo to we francuskim jest podstawą, bez tego nie ruszysz z wymową i czytaniem. A do słówek polecam aplikacje językowe na telefon, gdzie codziennie uczysz się nowych zestawów. To wszystko można robić w ramach uzupełnienia wiedzy z kursu.

woojcie8741 - 2017-01-13, 11:23

wszystko zależy od twojej smykałki do języków. Proponuje poczytać samemu i wybadać czy jest to język dla ciebie, ucz się słownictwa i za jakiś czas zapisz się do szkoły.
lapenza - 2017-01-19, 11:44
Temat postu: Metoda bezpośrednia
Ja polecam metodę Callan. 10 lat nauki w szkole nie dało mi tyle co rok nauki tą metodą. Polecam więcej tutaj http://callan.opole.pl/
MarianIg - 2017-02-01, 13:24

Mi wystarczają w zupełności zajęcia w grupie. Tak jest o wiele łatwiej, zamiast uczyć się samemu różnymi metodami (przynajmniej dla mnie).
Kassia - 2017-02-02, 13:18

Grupowe zajęcia są ok pod warunkiem, że ludzie ze sobą pracują nawzajem a nie każdy sam sobie.
Lemierka - 2017-02-06, 00:29

Polecam sprawdzić stronę Duolingo - mi bardzo pomaga :)
KibicFC - 2017-03-10, 14:02

Faktycznie dobra strona. Oferują wiele jęz. obcych do nauczenia m.in. też hiszpański, którego będę chciał się nauczyć.
GucioL - 2017-03-27, 15:05

Uczyć można się na wiele sposobów. Ja sam chodzę na zajęcia dodatkowe w grupie. Poza tym sam uczę się w domu przez internet.
Cendric - 2017-04-22, 09:57

Przede wszystkim warto zapisać się na jakieś zajęcia lub korepetycje. Korepetycje indywidualne są moim zdaniem lepszym rozwiązaniem.